Můj celý příběh

Mé první větší setkání s kůží bylo už za mého dětství, když jsem na půdě u dědy objevil dřevěné bedny plné štůčků starých kůží, některé s razítkem z roku 1934. Až později jsem se dozvěděl, že můj pradědeček byl obuvníkem. V mé dílně mám jedny jeho nablýskané boty na čestném místě. 

Po studiu jsem se plavil se po mořích, pracoval na Novém Zélandu, ale všude jsem se vracel ke kůži. Bylo jasné, že práci s kůží mám prostě v genech. Měl jsem vizi - dělat to, co mě baví v mojí vlastní dílně. A měl jsem štěstí, povedlo se.
 

Tvořím tak, jak lidé potřebují, a mé věci se stávají součástí jejich životů.

Pracuji na detailu se stejnou chutí jako na celku. Prý je to to, co většinu lidí ke koženým věcem přitahuje. Já ale vím, že to je spíš ta práce rukama, která se tak nějak sama od sebe obtiskne do mých výrobků.

Z čeho a proč šiji

Mé výrobky jsou ve své podstatě jednoduché. Pracuji jen s tím, čemu sám věřím a co mám dokonale ozkoušeno. Beru ty nejlepší kůže ne proto, aby byl výrobek „luxusní”, ale aby si ho mohli užívat ještě vaši vnuci.

Prvotřídní nitě, laky, vosky a krémy od značek, které jsou na trhu stovky let a dodržují postupy, kde je kvalita vždy na prvním místě.

To vše nakonec tvoří výrobek, který budete s chutí používat každý den.

Jak šiji

Při práci používám staré techniky a nepoužívám žádné stroje, jen nářadí.

I tady jsem měl štěstí. Přenechal mi ho kamarád mého otce. Jeho tatínek měl kdysi malou továrnu na koženou galanterii. Proto je na mých starších věcech vidět staré logo z první republiky – Billets. V té době patřilo k bontónu mít dobré a kvalitní věci. A asi i to vytváří můj další závazek k tradici.

Stojí mi za to dělat to co se mi líbí. Lidé ke mně přicházejí tak jak to dřív bylo zvykem. Řeknou, co potřebují a já jim to splním.

Pro koho šiji

Šiji pro každého, kdo má rád kvalitní věci, které vydrží a jde z nich cítit lidská práce. Je jedno, jestli potřebujete jen držák na klíče, peněženku, obal na mobil nebo postroj pro koně.

Každému zákazníkovi se věnuji osobně, zjišťuji, co přesně chce a vysvětluji, jak výrobek udělat tak, aby byl opravdu funkční. I proto se ke mne lidé rádi vracejí pro další kousky.

Rád si s Vámi domluvím osobní schůzku na telefonu +420 725 995 694.